1 2 3 4
17 10 25 31
19 21 24 18
U19 D

V sobotu jsme sehráli domácí zápas s celkem Basket Ostrava. Dopředu bylo jasné, že tento zápas musíme vyhrát, pokud chceme přemýšlet o udržení ligy U19G pro příští sezónu. Z tohoto důvodu byl úkol pro holky jasný – presování přes celé hřiště a snaha o rychlý protiútok. Důležité pro první čtvrtinu bylo udržet krok se soupeřem a to se povedlo. Oběma celkům se dařilo střelecky a tak rozhodovaly chyby a těch bylo o něco více na naší straně. Ale stav 17 : 19 byl dobrý. Ve druhé třetině se nedařilo navázat na rychlost z první čtvrtiny a soupeř začal navyšovat vedení. Zároveň se Aďa dostala do problémů s fauly a Míša V. odešla s bolestí zad ze hřiště (po tvrdém kontaktu). Vše zůstalo na Terce s Hanče a to nestačilo – poločas 27 : 40 v náš neprospěch. Do třetí čtvrtiny vlítly holky jako uragán a po třech minutách a 14 bodech v řadě (z toho tři trojky) bylo rázem o co hrát. Jenže holky to nedokázaly využít a soupeřky nám opět odskočily díky rychlým protiútokům a dobré střelbě. Po třetí čtvrtině 52 : 64. Pro vítězství nezbývalo nic jiného než rychlá hra, střelba, důsledná obrana a presování po celém hřišti. A to vše se dařilo a holky postupně ukusovaly z náskoku a soupeřky místy vůbec nevěděly co mají hrát. Důsledná obrana, zvedlá hlava a klidná ruka přinesly v osmé minutě stav (opět po třech trojkách – Hanče, Míša, Hanče) stav 78 : 77. Poslední dvě minuty holky přesně plnily pokyny a dokázaly zápas vyhrát!
Velký obrat po skvělém výkonu v poslední čtvrtině ohodnotilo mohutně povzbuzující publikum dlouhým potleskem ….
Dobrou střelbu celého týmu podtrhl výkon Hanče, která byla k nezastavení.
…. a už jenom zvládnout ten večerní ples Gymlu ….