1 2 3 4
13 22 22 13
10 22 10 21
U19 D

Neděle nám přinesla další celek z Ostravy – tentokrát přímého soupeře o udržení celek SBŠ.
Předně musím holky pochválit (nestává se to často), že to na noční jízdě moc nepřehnaly a na zápas přišly připravené.
První čtvrtina ukázala, že dnešní zápas bude hodně vyrovnaný a rozhodovat budou chyby. Ukázal to stav v páté minutě – 4 : 4. První čtvrtinu se dařila obrana dominantní podkošové hráčky soupeře a zaslouženě holky vedly 13 : 10. Druhá čtvrtina přinesla celoplošný basketbal, kde trochu polevila obrana na obou stranách. Holky měly stále zápas pod kontrolou a polovinu vyhrály 35 : 32. Jako klíčová se ukázala třetí čtvrtina a naše důsledná obrana. Soupeřky jsme nepustili do jednoduchých košů a hlavně se nám dařilo zakončovat střelbou i nájezdy. Zároveň nás držely i trestné hody (třetí čtvrtina 6/7). To vše znamenalo vedení 57 : 42. Vše se zdálo na nejlepší cestě …….. ale holky umí zápasy dramatizovat. Ve čtvrté čtvrtině jako by nám od páté minuty odešla střelba z pole a pohodová koncovka se rázem změnila v drama. Soupeřky stáhly náš náskok na 4 body a do hry se musela vrátit základní pětka, která, opět za výrazné podpory publika, dotlačila zápas k vítězství!
Úkol splněn – dvě domácí vítězství nás stále drží ve hře o udržení ligové příslušnosti v příští sezóně.
Cíl pro příští zápas – vyhrát v Kyjově, získat tím klid a hlavně vidět Jirku na zápase v obleku.