8 3 4 5
10 9 6 13
U12 Dívky

Dvě výhry na úvod

První zápasy letošní sezóny v kategorii dívek U12 jsme absolvovali na horké půdě KP Brno, kde jsme se utkali s domácími, a dále s děvčaty ze Žďáru. V prvním zápase proti KP Brno šlo o velice vyrovnané utkání, ve kterém jsme však v každé čtvrtině byli o několik bodíků lepší, a přestože domácí děvčata bojovala až do konce, nakonec jsme slavili první vítězství v sezóně. Vítěznou euforii si naše holky přenesly i do druhého zápasu se Žďárem, ve kterém od počátku vedly, první čtvrtina 14:4, ve druhé čtvrtině vedení ještě od dva body navýšily a…….. a do pytle. Zahajovací sestava si ve 3. čtvrtině asi myslela, že se Žďár porazí sám, a proto nám bude v pohodě stačit profesorský výkon bez bojovnosti a poctivé práce. Ale jak známo, Žďár nikdy nic nevzdá, jejich hráčky začaly bojovat a my se najednou divili, že náš profesorský výkon nestačí – čtvrtinu jsme prohráli 7:14 (jak to, když naše stejná sestava svoji první čtvrtinu vyhrála 14:4?) a Žďár snížil až na rozdíl tří bodů. Po důrazné domluvě trenérů se však holky vrátily k poctivosti zejména v obraně, začaly jezdit, Linda Rokosová v poslední čtvrtině nasypala 8 bodů a nakonec i po druhém zápase mohl zaznít náš vítězný pokřik. Takže celkově převládá spokojenost, sedm z osmi čtvrtin jsme vyhráli, dvě vítězství z venku se počítají. Ale příště….., dejte si holky pozor, ať na vás nemusím tolik řvát. Pochvalu dnes zaslouží už výše zmíněná Linda R., která si při zápřahu možná ještě zvýšila už tak lehce zvýšenou teplotu, kapitánka Amča a taky vcelku spolehlivě bodující Síma. V dobrém světle se ukázala posila z HB Kristýnka T., nadobyčejně bojující Kája a taky výraznější tahem na branku Betty (celkem šestkrát házela šestky s velmi dobrou úspěšností 12/7). Ale světlé okamžiky jste měly všechny, mladší holky očuchávají atmosféru, a to je jen dobře. Jo, a ještě doteď mám před očima tu čáru, kterou za sebou svým sprintem přes celé hřiště zanechala Jasma, která, ač měla ztrátu nejméně pět metrů, protihráčku dohnala a čistě jí znemožnila vstřelit koš – palec nahoru, ostatně takhle byste se do obrany měly vracet všechny, někdy to totiž připomíná spíš klus než sprint…