OP U11 MIX 
12. 10. 2019, 12:00
SAM Brno
43 - 45
BC Vysočina
1 2 3 4
7 22 6 8
8 12 14 11
Venku
U11

Report zápasu

SAM Brno 12.10.2019

V sobotu 12.10 nás čekali další dva soupeři v kategorii U11 Mix tentokrát na ZŠ SAM Brno.

V prvním utkání jsme nastoupili proti favorizovanému KB Vyškov. Opět se nám nedařilo v útoku. Hoď a běž se nám v zápase zatím nedaří zahrát. Naše obrana celkem fungovala, ale i tak nějaké výpadky byly, takže soupeř v průběhu zápasu skóre postupně navyšoval. Matěj naštěstí bravurně pokryl v obraně nejlepšího hráče soupeře, jinak by byl rozdíl možná ještě markantnější. Bohužel jsme neproměňovali jasné příležitosti. Netřeba to rozvádět v tomto článku, hráčům to bylo sděleno (navíc se jedná i o osoby blízké ;-)). Jinak bychom zápas zakončili s důstojnějším skóre.

Konečný výsledek BK Vyškov : BC Vysočina 47:18

SAM Brno-BC vysočina – drama se šťastným koncem (až na tu zlomenou ruku)

Do druhého zápasu jsme nastupovali opět proti papírově silnějšímu soupeři. SAM Brno podlehlo Vyškovu v předchozím utkání pouze o 12 bodů.

Chtěli jsme pokračovat v důsledné obraně a konečně vylepšit naše útočné akce. Nastoupili jsme namotivováni a s bojovým duchem. Hned na počátku utkání se nám ovšem zranil při pádu Dava (zlomená kost nad zápěstím – SAM Brno je v tomto ohledu zakleté, T. Král loni stejný soupeř, stejná tělocvična, nalomený loket). I tak ale 1. pětka zabojovala a čtvrtinu vyhrála o jeden bod. Ve druhé čtvrtině nás ovšem soupeř přehrál a v poločase vedl o 9 bodů.

První pětka v následující čtvrtině ovšem opět zaválela a stáhla vedení soupeře pouze na jeden bod.

Když soupeř hned začátkem poslední čtvrtiny navýšil vedení o pět bodů, zdálo se, že i druhá půle bude kopírovat průběh té první. Matějovi se však podařilo zaskórovat a v následující akci po faulu proměnit oba trestné hody. Po dalším skórování na obou stranách jsme nadále tedy doháněli pouze ztrátu jednoho bodu. Do konce již mnoho času nezbývalo. Před naším dalším vyhazování z autu jsme si vzali oddechový čas a celá pětka zahrála dokonale akci dle pokynů trenérů, při které byl Matěj při dvojtaktu zfaulován a naprosto bravurně proměnil v tomto vypjatém okamžiku oba trestné hody (takže jeho statistika trestných hodů v tomto zápase byla 4/4 – velká pochvala), které nás poslali do jednobodového vedení. Soupeř zřejmě i trochu znervózněl, a nám se důslednou obranou podařilo mu odebrat míč, který jsme ale následně ztratili při krocích.

Při dalším odebrání míče soupeři a následném faulu navýšil Tom K. náskok ještě o jeden bod z trestného hodu a psychologická výhoda dvoubodového vedení byla 7 vteřin před koncem na naší straně.

Naši hráči i po dalším oddechovém čase SAM Brno vnímali pokyny trenérů, takže byli připraveni na útok soupeře a nám se podařilo ubránit.

Radost týmu byla opět veliká. Pochvala všem.

Konečný stav SAM Brno : BC Vysočina 43:45

Sestava a body: Prüher Jan 14, Fikar Matěj 12, Král Tomáš 10, Němcová Beáta 8, Zadražil Eduard 6, Trnka Tomáš 5, Fiedlerová Nela 4, Rutschová Kristýna 2, Urban Pavel 2, Král David, Novák Jakub, Novák Jan, Kučerová Adéla, Prüher Viktor

P.S. Výzdoba Davovy dlahy je věnována hlavnímu trenérovi jihlavského basketbalu panu Pešoutovi.

Za trenéry B. Trnka a L. Král