21 25 30 29
4 2 2 0
U11

Jihlava 23. 11. 2019 – super zápasy

K dalším utkáním na domácí půdě kategorie U 11 Mix jsme nastoupili proti KB Velké Meziříčí a JBC Tygři Brno.

Soupeři z Velmezu chyběl nejlepší hráč a my jsme se již při rozcvičování snažili soupeři ukázat našeho bojového ducha, což zřejmě také trochu pomohlo. V zápase jsme pak ukázali jasnou herní převahu. Průběh utkání nám dovolil dát více času na hřišti i těm, kteří jindy tolik prostoru nedostávají.

Nutno vzdát hold i soupeři, který přes narůstající skóre v jeho neprospěch zápas nevzdával a hráčky a hráči z V. Meziříčí se snažili bojovat až do konce.

BC Vysočina : BK Velké Meziříčí 105:8

K druhému utkání s JBC, který byl mnohem těžším soupeřem, jsme nastoupili opět namotivováni. Skvělá první pětka hrála první čtyři minuty velmi vyrovnanou partii. V závěru čtvrtiny nám soupeř odskočil na 5 bodů. Klasicky jsme měli 2 vyložené bohužel neproměněné jasné příležitosti, které by nechaly skóre naprosto vyrovnané. Naše druhá pětka už tak bojovná nebyla a soupeř nás ve druhé čtvrtině přehrál.

Třetí čtvrtina byla zcela v režii naší první pětky (skvělá obrana, doskoky, boj o každý míč), která čtvrtinu jasně vyhrála 15:6 a to i přes vyfaulovaného Vinnetoua alias Trndu, který nasbíral 4 fauly již na začátku utkání při obraně nejlepšího hráče soupeře. Za Trndu výborně zaskočil Pavel Urban, ve kterém se probudila potřebná hráčská bojovnost. V poslední čtvrtině nás Brno opět přehrálo, i když už ne tak výrazně jako ve druhé čtvrtině, a navýšilo na konečný rozdíl 26 bodů.

V druhé pětce nám chyběl přece jen malý kousek bojovnosti a rychlost přihrávek, které by rozložily soupeřovu obranu a učinily utkání ještě vyrovnanějším. I když pár hezkých momentů jsme měli a krásně zahráli „hoď a běž“.

Trochu sporný byl výkon rozhodčích, ale nám samozřejmě nepřísluší toto soudit.

I přes porážku to byla velmi cenná lekce a dobré utkání. Takovéto zápasy nás posunují dál. Naše borky a naši borci pocítí, jaký rozdíl může hrát zdravá hráčská agresivita.

BC Vysočina : JBC Tygři Brno 27:53

Celý tým zaslouží za tuto sobotu pochvalu. Mám pocit, že s každým zápasem jdeme vždy o krůček dál. My jsme si tato utkání s dětmi opravdu moc moc užili.

Sestava a body: Viková Nela 30, Prüher Jan 26, Fikar Matěj 24, Zadražil Eduard 13, Král Tomáš 9, Trnka Tomáš 9, Kučerová Rosálie 6, Němcová Beáta 5, Chaloupka Martin 4, Rutschová Kristýna 4, Novák Jakub, Trněná Jasmína, Trněný Matyáš, Urban Pavel