Dubňany 8. 2. 2020

BC Vysočina : BK Vyškov 38:56 (15:1, 8:22, 8:13, 7:20)

Basketbal Dubňany : BC Vysočina 31:34 (2:8, 9:10, 2:8, 18:8)

Třetí hrací víkend tohoto roku jsme vyjeli na Moravu téměř až ke slovenským hranicím – do Dubňan.

Čekali nás soupeři, se kterými jsme již v této sezoně změřili síly – BK Vyškov a Basketbal Dubňany.

Naší ambicí bylo oplatit prohru dívkám a chlapcům z Dubňan, kteří nás před čtrnácti dny porazili v Brně o 7 bodů.

V prvním utkání jsme nastoupili proti favorizovanému Vyškovu, se kterým jsme loni v říjnu prohráli o 29 bodů. Náš nástup do utkání byl více než dobrý a soupeře jsme v první čtvrtině přehráli o 14 bodů. Druhá pětka rovněž bojovala, ale soupeř za pomocí své nejlepší hráčky v druhé pětce vyhrál čtvrtinu stejným rozdílem a v poločase bylo skóre 23:23. Do druhého poločas jsme trochu zamíchali sestavou a poslali Betku Němcovou do druhé pětky. Honza Prüher skvěle bránil nejlepšího mužského zástupce soupeřova týmu, ale i tak nám soupeř po třetí čtvrtce odskočil o 5 bodů. Vyškov byl bohužel lepší i v závěru a navýšil na konečný rozdíl 38:56

Celé družstvo se však nenechalo prohrou v prvním utkání ovlivnit a k dalšímu zápasu proti domácím jsme nastoupili v bojové náladě. Soupeři navíc chyběli 4 hráči základní sestavy, včetně nejvyššího borce. V první čtvrtině jsme měli herně jasně navrch, ale bohužel se nám tuto skutečnost nepodařilo přenést do skóre. Druhou část hry jsme hráli víceméně vyrovnaně a v poločase vedli o 7 bodů. První pětka zkopírovala skóre první čtvrtiny i v druhé půli a tak jsme do závěru nastupovali s třináctibodovým náskokem. Domácí se ale nehodlali lehce vzdát a vzepnuli se k maximálnímu výkonu. My jsme dělali zbytečné chyby jako kroky a nepřesné nahrávky. Soupeř nám často odebral míč díky tomu, že si naši hráči míč nechránili a nezapivotovali, ale míč vyloženě nabídli protivníkovi k odebrání.

Soupeř se několikrát trefil i z větší vzdálenosti a postupně náš náskok smazával. Styl hry byl nahoru a dolů v rychlém sledu a i přes time-outy se nám nedařilo hru zklidnit. Minutu před koncem jsme vyhrávali už jen o tři body a báli se o výhru. Nakonec se nám ale utkání podařilo dotáhnout do vítězného konce.

Takováto vyrovnaná utkání nás obohacují více než jasná výhra, nebo jasná prohra.

Negativní postřehy – neproměňování dvojtaktů bez obránce, neproměnění doskočeného balonu pod košem bez obránce, pasivita při doskoku, neudržení míče, který spadne hráči do náruče atd. byly hráčům sděleny. Nebudu jmenovat, každý z hráčů se v této kritice najde.

Pokud bych měl vyzvednout jednotlivce, tak jednoznačná pochvala Betce Němcové za skvělou práci v obraně a bojovnici Jasmě Trněné, která se popere o míč i s mnohem vyššími a statnějšími hráči.

Pozitivní je, že družstvo hrálo jako celek. Hodně si cením toho, že se naše hráčky a hráči nenechali srazit prohrou v prvním utkání a i přes nedostatky a výpadky výše uvedené jsme týmově fungovali.

V dalším kole nás za měsíc čekají opět stejní soupeři Vyškov a Dubňany, tentokráte na domácí palubovce, tak už teď se těším.

Sestava: Fiedlerová Nela, Fikar Matěj, Král David, Král Tomáš, Němcová Beáta, Novák Jakub, Novák Matouš, Prüher Jan, Rutschová Kristýna, Trněná Jasmína, Trněný Matyáš, Trnka Tomáš, Zadražil Eduard

Body neuvádím. Jednak nejsou tolik důležité jako výkon hráčů a jednak jsem je z kopie zápisu všechny nemohl přečíst. Tak možná příště.