Liga U14 
19. 9. 2020, 14:30
BK Pardubice
183 - 17
BC Vysočina
1 2 3 4
46 43 53 41
4 5 0 6
Venku
U14

Report zápasu

Již podle výsledku je vidět, že to pro nás byla velká škola. Naše první zápasy v lize U14 nás nezastihly v úplné pohodě a ukázaly nám realitu naší připravenosti na tuto soutěž. Část zodpovědnosti beru i na sebe jako trenéra, neboť jsem asi moc hodný. Toto budeme muset změnit. Přístup na tréninku a přístup  k zápasům je takový, jaký je, a to se poté odráží i do zápasů. Hrát i trénovat budou hlavně Ti, co chtějí a co tomu dají maximum. V této soutěži a věkové kategorii již není moc prostoru na koníček basketbal, ale již je potřeba začít dělat sport basketbal.

Musíme sportovně přiznat, že soupeř byl ve všech ohledech lepší – rychlost, síla,  dravost a basketbalový um celé jejich devítky hráčů byl někde jinde. Konkurenceschopný byl u nás jeden jediný hráč (ano je to z důvodu absence dvou klíčových hráčů), ale to je prostě málo. 3-4 hráči nám již na tuto soutěž nebudou stačit a potřebujeme příspěvek od všech na pokraji týmového sebeobětování a překousnutí strachu, že mě to bude bolet a že si možná odřu kolínko, když padnu na zem pro balón atd …

Soupeř byl silový a velký a naše houžvičky neměly proti takto vyspělému soupeři šanci, ale přesto bych tam rád viděl více dravosti a více obětavosti.

Naše kontrola balónu v driblinku byla tak slabá, že kromě Tády nebyl snad nikdo schopen předriblovat půlku a bohužel jeden Táda na vše nestačí. Musím říci, že do toho dával maximum, ale prostě když byl zdvojován a ztrojován, tak to nejde táhnout takto celý zápas a je jasné, že tam tím pádem měl i nějaké výpadky (i psychické, ale na tom zapracuje). Nebudu hodnotit všechny, ale ještě zmíním Ondru, který dle barvy v obličeji (probarven jako nikdy) a na pokraji sebeobětování kolen do toho dal také hodně, ale bohužel s ohledem na tréninkové cca půlroční manko je to ještě málo a je třeba přidat. David Hyský pěkné šestky, ale je třeba častěji se k nim dostat.

KLUCI MUSÍME ZABRAT – zápasy pro nás důležité teprve přijdou a nemůžeme spoléhat, že se vrátí 1-2 hráči a vše zachrání!!!

Lukáš Kos