OP U13 
26. 9. 2020, 13:00
BC Vysočina
26 - 52
BK Blansko
1 2 3 4
8 2 5 11
14 11 13 14
Doma
U13

Report zápasu

První zápasy v kategorii U13 ukázaly naše fyzické nedostatky, nerozehranost a nesehranost. V sestavě, ve které jsme nastoupili, jsme ještě nikdy nehráli a to bylo znát na souhře i na předvedených individuálních výkonech. Naši předpokládaní tahouni týmu nejsou na tuto roli zvyklí, neboť dosud hráli hlavně za starší, na které spoléhali, a tím pádem si musí na svoji novou roli zvykat. Další hráči, kteří nastoupili v základu, v němž ještě neodehráli ani zápas, se musí naučit určité herní samostatnosti. Toto je naším hlavním úkolem do tréninků. Tahouny naučit jejich roli a ostatní naučit hrát sami za sebe, aby se z nich postupně stali také  plnohodnotní hráči. Máme na to celou sezónu. Nebudeme tedy z výsledků dělat přílišnou vědu a zatěžovat se tím. Pojďme bojovat!!!

Se Žďárem byl vidět velký rozdíl ve fyzické zdatnosti (rychlost, obratnost atd. … ) a také v agresivitě. S Blanskem ten rozdíl nebyl tak velký, ale přesto byl. Jejich nejmenší i děvčata nás tloukla jak nezralé žito a my jsme si to nechali líbit.

Jenom pro dokreslení poměr faulů:

Ždár : Jihlava – 20 : 4
Blansko : Jihlava – 22 : 8 (z našich faulů Ondra 4 => zbytek týmu také 4)

Toto je důkaz naší nedůslednosti v obraně. Necháme si dát koše, aniž bychom se jim nějak snažili zabránit.

Bylo tam však i pár světlých okamžiků a na nich je potřeba dál stavět. Několik dravých nájezdů Tomáše Krále, košík našeho nejmenšího Honzy Prühera a pěkných 13 bodů Jáchyma Prühera.

Jen tak dál a musíme na sobě všichni pracovat!!!

Body: Jáchym Prüher 13, Ondra Kos 9, Tomáš Král 8, David Hyský 6, Jan Prüher 2, Matěj Fikar 2, Michael Vlček 1, Adri 1, Daniel Palich, Jáchym Duben, Adam Zavadil, David Král, Tomáš Trnka.