1st 2nd 3rd 4th T
BC Vysočina 61
BC Nový Jičín 98

Čtvrtiny 15:17; 21:31; 9:26; 16:24

Do utkání nemohli zasáhnout Matyáš a Peťa, kteří se přidali k dlouhodobě zraněným, tak jsme povolali naše mladíky. Bohužel ta situace, ve které jsme, nasazení mladších hráčů moc nepřeje, protože se trápíme. A samozřejmě naše sebevědomí je pošramocené. Začátek s Novým Jičínem nám celkem vyšel a dokázali jsme hrát vyrovnanou partii. V šesté minutě 2. čtvrtiny byl stav 28:29 a přišlo to, čeho jsme se obávali. Soupeř 5x trefil za tři a my se sesypali. Najednou byli hosté všude rychleji, agresivnější, lepší ve střelbě. My bychom netrefili ani slona z pěti metrů.. Zkrátka střelecká impotence pokračovala i ve 3. čtvrtině, kde to bylo ještě horší. Osm minut jsme prohráli 3:24 a bylo to. Ke cti kluků patří, že to nezabalili a v posledních minutách jsme si dokázali, že střílet umíme. Dali jsme 4 trojky v řadě, ale bohužel zápas už byl rozhodnut daleko dříve. Je to křeč, jakmile se nám soupeř začne vzdalovat, začneme panikařit, přestaneme běhat a s každou trojkou soupeře to přibývá. Přitom trojky nám to rozhodně neprohrály, nakonec to bylo 8:12. Problém je, že nedáme koš z jasných pozic blíž ke koši. Nebo přecházíme, že se bojíme, že to nedáme. My jsme se ale vždycky dokázali z toho vyhrabat. Já věřím, že na to máme.