BC Vysočina 96
Basket Opava 2010 79

Čtvrtiny 31:14; 22:29; 15:20; 28:16

Konečně! Klíčové utkání jsme zvládli.

Základní část se nám přehoupla do 2. poloviny a my jsme z vítězství ještě neradovali. Proto jsme přikládali velkou váhu na utkání právě s Opavou, poněvadž tam jsme prohráli o dva body a soupeři se také moc nedaří. Ten ovšem přijel do Jihlavy v plné palbě. My jsme nelenili a jelikož víme, kde se potřebujeme posílit, tak jsme vedli jednání, kdo nám může pomoct. Nakonec přišla z Basketu Brno. Nově náš tým posílil pivot Jaroslav Kubín. Jeho centimetry a dovednosti nám určitě do budoucna hodně pomůžou. Bohužel jsme opět postrádali Sedmu a Matyho. Odhodlání bylo na hráčích vidět. Už v týdnu probíhaly na naší skupině intenzivní debaty a hecování. Takže jsem se nakonec na to utkání těšil. :-) Na soupeře jsme vlétli. Začalo se nám střelecky dařit a v 1. čtvrtině jsme konečně hráli náš basketbal plný pohybu, nesobeckosti, zkrátka radost pohledět. Soupeř přešel na zónovou obranu, kdy si osobně přebírali Lukáše a nás to trochu vykolejilo. Už nešel míč tak rychle z ruky a soupeř se nebezpečně dotahoval. Ale o poločase (53:43) jsme si řekli, že je to lepší, než na začátku (0:0). I přes narůstající osobní chyby pivotů se nám vstup do 3. čtvrtiny vydařil – 64:47. Pak to ale přišlo.. Soupeř se přiblížil až na 2 body a my začali pochybovat. Po důrazné, ale opravdu důrazné domluvě v pauze před 4. čtvrtinou, jsme se zase nakopli. Tři trojky v řadě Lukáše nám dodaly klid. A potom už to šlo skoro samo. Vrátila se nám lehkost a konečně, konečně jsme vyhráli. Ale pozor! Toto je pouze začátek. Víme, co musíme uhrát a už nesmíme uhnout. Takže po euforii nás čeká pouze práce a práce. Kluci, děkujeme!