Placeholder
Placeholder
Liga U15 
6. 11. 2021, 15:00
BC Vysočina
79 - 71
BASKET Brno
1st 2nd 3rd 4th T
BC Vysočina 79
BASKET Brno 71
Doma
U15

Report zápasu

BC VYSOČINA – BASKET BRNO 79:71 (22:20, 16:17, 29:14, 12:20)

BC VYSOČINA – TYGŘI BRNO 47:61 (12:28, 19:12, 12:14, 5:19)

Důležité vítězství a očekávaná prohra

   U15 v sobotu čekal klíčový zápas o naději pro postup do nadstavbových bojů v extralize. Domácí tým byl sice v plné sestavě, ale pár hráčů základního kádru bez týdne tréninku kvůli virózám či očkování. Moc se za víkend nevyznamenalo duo rozhodčích, které dělalo fatální rozhodnutí vesměs v prospěch brněnských družstev, ale bez zásadního vlivu na konečné výsledky.

   BASKET BRNO – Velmi nepříjemný, atleticky vybavený soupeř odolával našemu tlaku celý první poločas. Hubený jednobodový náskok naznačoval další urputný boj o každý košík. Soupeř po našem koši ihned trojkou vyrovnal, ale na víc se nezmohli. Díky 10 ti bodové šňůře Kosíka (efektní dopíchnutí odražených míčů) a Vraspy jsme konečně odskočili na rozdíl, který dal příležitost i hráčům z lavičky. Brňáci do konce zápasu kontrovali trojkami po naší nedůsledné obraně, ale nakonec jsme vybojovali očekávané cenné vítězství. Kluci hráli týmově, zkusili s úspěchem pár signálů.

  TYGŘI BRNO – Prestižní souboj s se suverénními Tygry nám nevyšel podle představ. Nezachytili jsme nástup do zápasu, rychlé tygří protiútoky byly pro nás smrtící stejně jako kousnutí od skutečného tygra. Ve druhé čtvrtce podržel tým zase Vraspa, snížili jsme na rozdíl dvou bodů a výsledek zápas byl ještě otevřený. Ke střelcům Vraspovi a Sedmovi se bohužel nikdo nepřidal a soupeř nás zcela převálcoval v doskakování, blokování střel a zmíněnými protiútoky. Na důsledné osobce klíčového plejera Vojty se střídavými úspěchy podíleli Honza D. a Jonas. Bohužel jeho částečnou eliminaci nahradili ostatní Tygříci zodpovědnou hrou. Hodně paradoxně byli vysocí hráči Brna rychlejší než naši rozehrávači, často zakončovali 3-1 nebo 4-2. Ve druhé polovině se bohužel vytratila z naší hry týmovost a individuality se snažili rozhodnout zápas sami…

Pro úplnost i body, neboť ne všichni příznivci či rodiče sledují tabulky v aplikaci ČBF.

Sestava a body: Vraspa 64, Sedma 21, Kosík 15, Táda 15, Švábík 8, Jonas 4, Honza D., Dave H., Klobása, Jake, Matyáš V.

L@V@A