U14

U14

BC VYSOČINA – BK SOJKY PELHŘIMOV 68:58

BC VYSOČINA – BK LIONS JINDŘICHŮV HRADEC 66:51

O víkendu jsme se potkali se soupeři, o kterých jsme získali informace o srovnatelné výkonnostní úrovni a pokud nás nepřekvapí, tak bychom jej měli porazit. Opak byl pravdou a obě vítězství jsme museli vybojovat a nespadla nám zadarmo do klína. Sojky nás překvapily nepříjemnou agresívní hrou, se kterou si silnější pětka dokázala poradit. Druhá čtvrtina byla opakem první, nedokázali jsme v útoku a obraně zhola nic, když nám způsoboval problémy pouze jeden tahoun hostů. Prohra o 21 bodů byla zcela zasloužená.

Přesto jsme věřili, že v lepší sestavě ve třetí čtvrtině a v plné sestavě v poslední čtvrtině s maximálním nasazením dokážeme náskok soupeře stáhnout a nakonec jej udoláme. Předpoklad se naplnil a třetí čtvrtina skončila o
jeden bod v náš prospěch a ve čtvrté čtvrtině jsme sojkám přistřihli křidélka. Díky kolektivní rychlé hře i několika pěkných kombinačních akcí jsme vybojovali cenné vítězství o 10 bodů. Lídrem týmu byl jasně Ondra Kos, který přes zdravotní problémy nechal na hřišti všechno, skvělá obrana, zakončení akcí 1-1, doskakování, trestné hody (10-8). Samozřejmě s podporou neúnavných rozehrávačů Davida H. a Jáchyma P. Velké herní zlepšení je znát na naší nováčkovské věži Davidovi K., který zatím v sobě ukrývá velký potenciál.
V podobném duchu se vyvíjel i nedělní zápas, pro změnu proti Lvům z Hradce. Soupeři šli rychle do vedení 12:20. Koncem čtvrtiny družstvo podržel Kosík a 6 body snížil vedení Hradce. Následně nastartoval svojí proslulou motorku Jake a rychlými akcemi s Davidem H. překlopili skóre v náš prospěch o 19 bodů. Ve druhém poločase dostali logicky příležitost hráči z lavičky, kteří za podpory zkušenějších spoluhráčů dotáhli zápas k úspěšnému konci. Kosík, Jake, Dave jsou opory družstva, zvláště Jake se vyznamenal obranou jejich nejvyššího hráče a vymazal jej z hřiště (skoro). David Král plnil uložené obranné úkoly vzorným způsobem.

Trenéři jsou si vědomi slabin v činnostech hráčů, agresivita bránění na hráče s míčem, návrat do obrany, práce v obraně i za cenu faulů. Hráči musejí konečně pochopit odlišný způsob hry v lize od krajského přeboru.
Sestava a body: Kosík 46, Jake 36, Dave 26, David (Evžen) K. 12, Honza P. 6, Matouš N. 2, Dubínek 2, Dominik N. 2, Dan P. 2, Tomáš K., David K., Matěj F., Kryštof H.