BC Vysočina 47
U14

BC KOLÍN – BC VYSOČINA 42:47 (8:13, 10:10, 15:11, 9:13)

Outsider skupiny nás hodně potrápil

Tak přemýšlím, co se skrývá za velmi špatným výkonem kluků U14 v Kolíně. Ošoupané a kluzké Molteny, tvrdé koše, začátek utkání v době našeho pátečního tréninku, podcenění, dlouhé čekání na šatnu…Ať bylo za tím cokoliv, nakonec jsme fakt vydřeli s odřenýma ušima i zády kýženou výhru.  Jen se potvrdilo, že hráčská úroveň ročníku 2009 byla u soupeřů na mnohem vyšší úrovni. K rozcvičce nám hráli Clash „Should I stay or should I go“ (Mám zůstat nebo mám odejít) a několikrát mě to během hry napadlo…

První čtvrtka podle stanovené taktiky trenérů, doskoky, rychlý protiútok a skóre 8:13 v náš prospěch. Ve druhé čtvrtině nevyšla sázka na Jaka po covidové přestávce jako tahouna druhé pětky. Po karanténě působil nerozhodně, pověstná rychlá motorka byla nahrazena koloběžkou. Zbytek pětky se vůbec nepředvedl, téměř nulový doskok pod oběma koši i přes výškovou převahu (Evžen!). Druhý poločas táhli bodově opět Kosík s Davem H, ostatní střídající hráči se zbavovali odpovědnosti alibistickými přihrávkami, strachem ze souboje 1-1, nevynucené chyby v podobě kroků a nahrávek soupeři…Až v 7. minutě závěrečné části jsme se zbavili blamáže sedmibodovou šňůrou.

Dominance Kosíka a Evžena pod oběma koši nebyla vůbec výrazná, palec nahoru dělníkovi palubovky Davidovi H., pár pěkných okamžiků od rekonvalescenta Kryštofa a obranářů Trnkiče a Davida K.