Placeholder
Placeholder
Liga U14 
24. 10. 2021, 11:30
BK Vlci Žďár
61 - 47
BC Vysočina
1st 2nd 3rd 4th T
BK Vlci Žďár 61
BC Vysočina 47
Venku
U14

Report zápasu

BC VYSOČINA – BK VLCI ŽĎÁR 35:59 (8:5, 17:35, 25:42, 10:17)

BK VLCI ŽĎÁR – BC VYSOČINA 61:47 (21:12, 13:11, 19:8, 8:16)

Draví Vlci byli nad naše schopnosti

   U14 si za víkend připsali v dalším regionálním derby dvě prohry. Podle dosavadních výsledků Vlků nás čekalo školení od basketbalově lepších soupeřů a velmi nepříjemná agresívní obrana. Kluci nedokázali využít absence pivota Čecha pod košem a v neděli zraněného rozehrávače Roseckého. Rovnocenná náhrada se však našla v početné vlčí smečce.

   Přes očekávání jednoznačných výsledků ve prospěch Vlků naši kluci překvapili především obrannou činností, ve které se pomalu ukazuje tréninkový obranný dril Aleše P.

Sobota doma – V útoku stále prosazujeme rychlost se snahou vyšťavit soupeře a využít pak jeho slabší koncentrace na hru. Výsledkem však byly jen fauly na straně Vlků a my jsme trestné hody bohužel nedokázali využít ke zvrácení skóre, úspěšnost pouze tragických 15 %!!! Po první vítězné čtvrtce začali Vlci více kousat, Kosík zůstal ve své urputné snaze pod oběma koši skoro sám a spoluhráči ho moc nepodpořili. V dalším průběhu zápasu rozhodla větší kvalita hráčů z lavičky a rozdíl ve skóre narostl na hrozivých 21 bodů. Ve druhé půlce jsme již v plné sestavě soupeři stačili, ale na zásadní obrat vývoje zápasu to nestačilo. Pochvalu zaslouží Kosík, který přes 14 ti denní tréninkový výpadek odvedl maximum, dále pak David Král za buldočí obranu, standard odvedli Dave H. a Jake P. Zdařilou premiérou v týmu Tomáš Trnka naznačil svůj potenciál pro další zápasy.

Neděle venku – Po zjištění, že Vlci budou postrádat klíčového rozehrávače, jsme ve skrytu duše doufali v solidní výsledek. Nasazení Kosíka do druhé čtvrtky k obraně jejich pivota se bohužel projevilo na výsledku hned v první čtvrtce, kdy další Vlci skórovali a odskočili o 9 bodů. Ještě 2 minuty před poločasem jsme prohrávali jen o 3 body, ale nastal v týmu black-out a po bodové šňůře Vlků bylo po naději. Naši hráči nedokázali realizovat taktické pokyny při ztrojování obrany na Kosíka a ztráceli míče hloupými nahrávkami, což Vlci ihned využili k odskočení až o 22 bodů. V závěrečné desetiminutovce jsme ukázali, že basket umíme hrát, probudil se Jake, pod oběma koši se dokázal prosadit Klíště, Trnkič potvrdil sobotní předpoklady. Šestková úspěšnost najednou vylétla na solidních 58 %.

   Je nutné, aby hráči s nižší minutáží na hřišti pochopili svoji úlohu, účastnili se pravidelně tréninků a mohli být posilou pro jádro týmu, jak je to u dalších družstev v soutěži. Přes dvě prohry se v naší hře ukázali světlé okamžiky, na které zvýšeným tréninkovým úsilím musíme navázat.

Sestava a body: Kosík 24, Jake P. 20, Dave H. 16, David K. 8, Trnkič 7, Kryštof H. 5, Dubínek 2, Honza P., Matouš N., Tomáš a David K., Matěj F.

L@V@A