U14

BC VYSOČINA – BK HRADEC KRÁLOVÉ 36:98 (3:37, 7:26, 13:18, 13:17)

BC VYSOČINA – BK VIVIDBOOK PARDUBICE 34:108 (15:20, 9:18, 8:38, 2:32)

Hodně černý víkend U14

I přes hrozivé výsledky najdeme pár světlých okamžiků v naší hře. Na soupeřových palubovkách jsme každému dokázali dát jenom 16 bodů. Klukům z Polabí jsme dokázali být částečně vyrovnaným protivníkem vždy jen poločas. Pravidla basketbalu jsou jasná a nehraje se pouze na 20, ale 40 minut. Číselně vyjádřeno – v sobotu první půle 10:63, ale druhá pouze 26:35. V neděli pro změnu opačně 24:38 a 10:60. Naši chlapci nemají takovou kvalitu herní i fyzickou, aby vydrželi hrát aktivně v pohybu celou dobu. Takže obehraná písnička z kolovrátku – obranný doskok, návrat do obrany po ztrátě, nahrávky do rychlého protiútoku (fast break), snadno čitelný přechod do útoku (transition game), pasivita hráčů bez míče.

Trenérské poznatky z víkendu jen heslovitě – Kryštof Holba zlepšení obrany a pohybu ve druhé půli proti Perníkářům a to stejné částečně i v neděli; Matouš Novák bezvadná obrana a přechod do rychlého protiútoku, ale dost zbytečných ztrát míče; David Hyský obrana, útok, doskoky; Evžen (David) Klieštik zlepšení práce pod oběma koši v neděli proti Královským Sokolíkům; dobré momenty Jáchyma Prühera především proti Pardubkám i Dubínka, Kosík se snažil někdy až moc na sílu; Matěj Fikar zapsal první ligové body…

Pro úplnost i body, neboť ne všichni příznivci či rodiče sledují tabulky v aplikaci ČBF.

Sestava a body: Kosík 21, Jake 19, Evžen a Dave po 10, Dubínek 4, Matouš a Matěj po 2, Kryštof a Honza P. po 1, Dominik a bratři Královi.