Placeholder
Placeholder
Liga U14 
12. 12. 2021, 10:00
BC Vysočina
45 - 60
BC Kolín
1st 2nd 3rd 4th T
BC Vysočina 45
BC Kolín 60
Doma
U14

Report zápasu

BC VYSOČINA – BC KOLÍN 45:60 (14:8, 1:27, 17:16, 13:9)

SOJKY PELHŘIMOV – BC VYSOČINA 52:50 (12:17, 18:6, 7:18, 9:15)

Šest vyhraných čtvrtin, ale dva prohrané zápasy

Družstvu U14 se poslední dva zápasy v základní části zcela nepovedly.

   V domácím zápase proti Kolínu silně chyběl David H. a nikdo nebyl schopný jeho práci pro tým nahradit. Velká naděje po výborné první čtvrtině, kdy všichni kluci jezdili v obraně jak širóni, vzala za své hned v té následující trapné hře, když všichni zapomněli hrát basket, vrátili se k alibismu, přestali bránit…Zbytek utkání jsme doháněli tu obrovskou ztrátu, ale Kosík sám na všechno nestačil.

   V odloženém zápase proti Sojkám v Pelhřimově trenéři trochu doplatili na důvěru v rozhodování od domácích arbitrů. Opět solidní první čtvrtka, pak zásadní obrat, když Kosík odpočívá, další naděje v podobě žolíka z lavičky Matěje F. Jenže když se začal lámat chleba v náš prospěch, rozhodování nebylo až tak férové, my jsme neproměnili spoustu jednoduchých košů. V poslední minutě dostal šanci na vyrovnání Kosík, ale projevila se únava na přesnosti střelby trestných hodů…

   Z covidového spánku už se trochu probudil Jake, David H. se snažil, ale prodělaná viróza se projevila na jistotě ve vedení míče. Povedený zápas měl Honza P., ostatní hráči z lavičky se snažili, ale stále se rozevírají výkonnostní nůžky mezi mezi osou týmu a zbytkem, bohužel jsme si nevychovali další rozdílové hráče, kteří by pomohli vytáhnout výkon týmu na vyšší úroveň. V základní skupině zřejmě obsadíme čtvrté místo jen díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů se Sojkami.

Sestava a body:

Kosík 49, Jake 16, Evžen 10, Matěj F. 7, Kryštof 5, Honza P., David H., Dubínek po 2, bratři Králové, Trnkič, Matouš, Tomáš P.