1st 2nd 3rd 4th T
BC Vysočina 47
Basket Pastelka MB 40
U15 Dívky

O minulém víkendu jsme v domácích utkáních (i když v neděli hraném opět ve velkomeziříčském azylu) přivítali děvčata dvou týmů z Mladé Boleslavi. Sobotní soupeřky z Basket Pastelky nás na jejich palubovce porazily rozdílem 22 bodů, byli jsme proto zvědavi, jak se nám bude dařit v domácí odvetě. Sestavy obou týmů byly poznamenané zraněními a také nejistou covidovou dobou (my jsme sestavu lepili ještě v pátek večer – Klárko a Nelčo díky), každopádně jsme byli rádi za další zápasovou příležitost. Od počátku utkání do byla přetahovaná o každý bodík (první tři čtvrtiny 9:10, 10:11, 10:9), zápas moc pohledný nebyl, ale o to byl bojovnější. Na začátku poslední čtvrtiny nám soupeřky trochu odskočily do náskoku šesti bodů, který držely až do 35. minuty. Už to vypadalo, že se nám zápas nepodaří zvrátit, ale bojovali jsme až do konce, což se nám v tomto případě vyplatilo. Dosáhli jsme několika i šťastných košů a nakonec slavili překvapivé, ale o to cennější vítězství – dokázaly jste si, holky, že pokud makáte s hlavami nahoře až do konce, úspěch se může dostavit. Za bojovnost v tomto zápase zaslouží pochválit všechny hráčky (jak se večer ukázalo, Síma zápas dohrávala se zlomeným prstem), zcela mimořádně ale zahrála Linda Kohoutová (mnoho doskočených míčů, rychlých návratů do obrany zakončených několika ukázkovými bloky ve spojení s proměněnými střelami v důležitých fázích zápasu přesvědčily nejednoho škarohlída, že to Linda v sobě má – jen by to měla používat častěji), palec nahoru.

BC Vysočina : Basket Pastelka 47:40 (9:10, 10:11, 10:9, 18:10)

Kompletní statistiky pak tradičně naleznete na cz.basketball.