1st 2nd 3rd 4th T
BC Vysočina 40
Sokol Nilfisk Hradec Králové 75
U14 Dívky

S přetěžkými soupeři jsme se utkali v dalších dvou domácích zápasech – v sobotu jsme ve velkomeziříčském, velice milém (tímto kolegům z VM děkujeme za perfektní organizaci zápasu) azylu přivítali lvice z Hradce Králové, v neděli pak již v naší klasické domácí hale děvčata z pardubického BK Studánka. S oběma soupeři jsme se v září střetli na jejich palubovkách a odvezli jsme si dvě těžké porážky 26:72, resp. 52:118. Byli jsme proto, vědomi si síly soupeřek, zvědavi, jak se nám povede v domácích odvetách, před kterými jsme si říkali, že je třeba mít hlavy stále nahoře. A nutno konstatovat, že se nám to v obou zápasech povedlo – přestože se na nás jak v sobotu, tak v neděli valil jeden útok za druhým, kdy soupeřky těžily z celoplošné přiměřeně tvrdé obrany, dokázali jsme tu a tam předvést dravý nájezd, pěknou kombinaci a především dokázali i získat více míčů na doskoku, na kteréžto činnosti jsme v týdnu pracovali na trénincích. O ještě lepší skóre nás v obou zápasech připravilo několik vypnutí v určitých fázích zápasu a také neproměňování i vyložených šancí – zejména v nedělním zápase bychom si párkrát museli i nafackovat. Celkově lze ale obě naše vystoupení hodnotit kladně, s elitními týmy této kategorie jsme v určitých fázích zápasu (zejména v druhých poločasech) dokázali držet krok, v neděli navíc potěšila dobrá úspěšnost trestných hodů 27/16. V sobotu se bodově více prosadila Síma, v neděli pak Linda Rokosová a Kiki Tomšovská (byť tato až poté, co jsem si po jejích předchozích minelách málem zlomil o hrazení ruku). Pochválit ale zaslouží všechna zúčastněná děvčata, v nedělním zápase sestava ve třetí čtvrtině zvládla tuto odehrát po krvavém zranění kapitánky Amči bez střídání, přestože to bylo fyzicky velmi náročné. A když jsme v sobotu slyšeli chválu i z úst jednoho z hradeckých příznivců, to asi zahřeje nejvíc… Zkrátka, holky, ukázaly jste, že něco umíte, tak pojďte na tom dál pracovat.

BC Vysočina : Sokol Hradec Králové 40:75 (čtvrtiny 7:21, 9:20, 10:16, 14:18)
BC Vysočina : BK Studánka Pardubice 54:89 (čtvrtiny 12:20, 7:22, 18:20, 17:27)