Placeholder
Placeholder
OP U13 
18. 9. 2021, 9:00
BC Vysočina
48 - 64
BK Skokani Brno
1st 2nd 3rd 4th T
BC Vysočina 17 10 12 9 48
BK Skokani Brno 22 12 22 8 64
Doma
U13

Report zápasu

Na článek od trenéra Krále si ještě počkáme, nicméně několik postřehů ode mně. První zápas se Skokany mě nadchl. Z obou dvou stran to byl typický minibasketbal bez nějakých speciálních úkolů a obran, nic se neřešilo. Jeden rozhodčí stačil na to, aby ukočíroval obě družstva. Ta hrála opravdu parádně, tleskám soupeři i nám. Vypadá to, že si děcka naše připomínky k jejich snažení na tréninku vzala za své a já jsem viděl na hřišti samé bojovníky s chutí bránit. Rychlé protiútoky byly excelentní, to ani nemusím komentovat. Vím, že soupeř vyhrál, ale o to vůbec nejde. Já bych chtěl se Skokany hrát pořád, celou sezónu, protože to byl zápas běhavý, bez nějakých pseudolídrů, ale kolektivní. Tahle porážka vůbec nebolí. Naopak, soupeři jsme se přiblížili a pakliže budeme takové výkony podávat stále, nemám o hráče strach. Pro ty zbylé, kteří se utkání nezúčastnili a nepřišli se ani podívat, mám jenom několi vět: buďto začněte makat a připojíte se k nám, nebo se naše cesty rozejdou. Když není zájem, většinou to končí špatně a nemá cenu se trápit. Bojovníkům, kteří se zúčastnili zápasu, moc děkuju.

 

Prohry, ale se ctí a dobrým pocitem ze hry

BC Vysočina : Skokani A 48:64 (17:22, 10:12, 12:22, 9:8)

BC Vysočina : BK Uherský Brod 46:78 (11:14, 7:20, 16:24, 12:20)

První soutěžní víkend jsme po roční covidové pauze zahájili na domácí palubovce.

Několik hráčů se nám omluvilo, a tak jsme doplnili tým o 3 dravá děvčata z U12/13.

Naším prvním soupeřem byli Skokani A. Měl jsem obavu, že výsledek bude hodně jednoznačný v náš neprospěch, jelikož jsme Skokany B loni na podzim porazili jen o bod. Začali jsme však utkání nebojácně.

První pětka se do hry opřela a především se snažila důsledně bránit. A tak jsme hráli docela vyrovnanou partii celou první čtvrtinu.

Druhá pětka za první nijak nezaostala. I když bylo hnát, že každý z hráčů chtěl hrát více na sebe a tudíž nebyla taková týmová souhra jako v první čtvrtině. I tak jsme v poločase prohrávali jen o 7 bodů. Skokani náskok postupně navyšovali i v druhé polovině, kdy byla vidět i jejich dobrá fyzická připravenost, ač hráli jen v 10 hráčích.

Pochvalu za bojovnost si zasloužili všechny naše hráčky i hráči. Vyzvednu jen Trndu za skvělé proměňování trestných hodů.

Uherský Brod nastupoval do druhého utkání s námi jako favorit. Poradil si i s naším předchozím soupeřem. Přijel sice pouze v 7 hráčích, ale měl svoji osvědčenou taktiku, která na nás platila. Hrál v zatažené obraně, což bylo jen občas po našem napomenutí rozhodčím písknuto jako obranné vteřiny a poté posílal své hráče přehozy do brejků, které většinou na rozdíl od nás proměnil. Pod košem navíc úřadoval soupeřů nejvyšší hráč, který na doskoku neměl konkurenta. I tak jsme ale bojovali a soupeři jsme až na nějaké výjimky nic nenechali zadarmo.

I přes dvě prohry si zaslouží naše hráčky a hráči pochvalu za nasazení a bojovnost. Rovněž bodově se prosadili všichni.

Snad nás bojovnost neopustí ani s dalšími těžkými soupeři za 14 dní.

Sestava: Trnka Tomáš, Král Tomáš, Novák Matouš, Prüher Jan, Rutschová Krystýna, Honsa Šimon, Fiedlerová Nela, Fikar Matěj, Zadražil Eda, Hudečková Adéla, Král David, Novák Jakub

Za trenéry P. Pešout a L. Král