Placeholder
Placeholder
OP U13 
18. 9. 2021, 13:00
BC Vysočina
46 - 78
Spartak Uherský Brod
1st 2nd 3rd 4th T
BC Vysočina 11 7 16 12 46
Spartak Uherský Brod 14 20 24 20 78
Doma
U13

Report zápasu

Zase mé postřehy: Zcela jiná káva se odehrávala v našem druhém zápase. Soupeř přijel pouze v osmi lidech, ale tak důležité je, aby se zápasy odehrály a děti si zahrály. Bohužel musím zkonstatovat, že zápas byl hrozný. Ne však z naší strany. Soupeř sice vyhrál, nicméně hodně využíval zataženou zónovou obranu. Konstatování trenérů, že kluci už nemůžou, neberu. Dobře věděli, co dělají. Hráli velmi dobře sehranou přehazovanou. Nic proti trenérům soupeře, ale hezký basketbal to nebyl. Proč to říkám. Je jasné, že u malých dětí, když někdo zavře bednu, dostane se tam jen lídr a jinak je to přehazovaná na koš, a když mám pod košem nejvyššího borce, který doskočí a nazdařbůh hodí míč dopředu, dva rychlíci ho doběhnou, tak se ten basket dobře nehraje. Musím ale ocenit, že družstvo hostů dvojtakty umí, proměňuje a zaslouží si respekt. Jen ta hra v obraně se mi nelíbila. Je to totiž cesta do pekel, za dva roky už vyhrávat nebudou.. K naší hře – už byla menší ochota bránit, možná únava, nevím. Ale bojovnost zůstala a to je super. Tohle přesně chci. I přes celkem vysokou porážku musím říct, že děti splnily to, co jsme chtěli. Několik akcí bylo přímo ukázkových – hoď a běž, rychlý protiútok. Za mě spokojenost.

 

Prohry, ale se ctí a dobrým pocitem ze hry

BC Vysočina : Skokani A 48:64 (17:22, 10:12, 12:22, 9:8)

BC Vysočina : BK Uherský Brod 46:78 (11:14, 7:20, 16:24, 12:20)

První soutěžní víkend jsme po roční covidové pauze zahájili na domácí palubovce.

Několik hráčů se nám omluvilo, a tak jsme doplnili tým o 3 dravá děvčata z U12/13.

Naším prvním soupeřem byli Skokani A. Měl jsem obavu, že výsledek bude hodně jednoznačný v náš neprospěch, jelikož jsme Skokany B loni na podzim porazili jen o bod. Začali jsme však utkání nebojácně.

První pětka se do hry opřela a především se snažila důsledně bránit. A tak jsme hráli docela vyrovnanou partii celou první čtvrtinu.

Druhá pětka za první nijak nezaostala. I když bylo hnát, že každý z hráčů chtěl hrát více na sebe a tudíž nebyla taková týmová souhra jako v první čtvrtině. I tak jsme v poločase prohrávali jen o 7 bodů. Skokani náskok postupně navyšovali i v druhé polovině, kdy byla vidět i jejich dobrá fyzická připravenost, ač hráli jen v 10 hráčích.

Pochvalu za bojovnost si zasloužili všechny naše hráčky i hráči. Vyzvednu jen Trndu za skvělé proměňování trestných hodů.

Uherský Brod nastupoval do druhého utkání s námi jako favorit. Poradil si i s naším předchozím soupeřem. Přijel sice pouze v 7 hráčích, ale měl svoji osvědčenou taktiku, která na nás platila. Hrál v zatažené obraně, což bylo jen občas po našem napomenutí rozhodčím písknuto jako obranné vteřiny a poté posílal své hráče přehozy do brejků, které většinou na rozdíl od nás proměnil. Pod košem navíc úřadoval soupeřů nejvyšší hráč, který na doskoku neměl konkurenta. I tak jsme ale bojovali a soupeři jsme až na nějaké výjimky nic nenechali zadarmo.

I přes dvě prohry si zaslouží naše hráčky a hráči pochvalu za nasazení a bojovnost. Rovněž bodově se prosadili všichni.

Snad nás bojovnost neopustí ani s dalšími těžkými soupeři za 14 dní.

Sestava: Trnka Tomáš, Král Tomáš, Novák Matouš, Prüher Jan, Rutschová Krystýna, Honsa Šimon, Fiedlerová Nela, Fikar Matěj, Zadražil Eda, Hudečková Adéla, Král David, Novák Jakub

Za trenéry P. Pešout a L. Král