Placeholder
Placeholder
OP U13 
2. 10. 2021, 0:00
BK Velké Meziřičí
2 - 94
BC Vysočina
1st 2nd 3rd 4th T
BK Velké Meziřičí 2
BC Vysočina 94
Venku
U13

Report zápasu

Tygři Brno : BC Vysočina 61 : 15 (14:4, 12:2, 14:2, 21:2)

BC Vysočina : BK Velké Meziříčí 94 : 2 (34:2, 14:0, 20:0, 26:0)

O druhém hracím víkendu kategorie U13 jsme odcestovali na brněnskou Morendu.

Nevím, jestli to byla únava z brzkého ranního vstávání, ale spíše jsme se Tygrů zalekli a především v útoku nebyli dostatečně důrazní. A když už jsme se dostali do šance, tuto jsme vysloveně zahodili.

Obrana první pětky v první čtvrtině docela šlapala, skóre první čtvrtiny bylo celou dobu vyrovnané a soupeř nám bodově odskočil až 3 rychlými koši v poslední minutě. Zbytek zápasu pak byl už v jeho režii.

Proti méně zkušenějším dívkám a chlapcům z BK Velké Meziříčí jsme naopak zápas ovládli my. Především díky důsledné obraně. I tak to ale nebyl zápas, který by nás herně obohatil. I přes výraznou převahu jsme neviděli moc hezkých basketbalových herních kombinací, které by bylo možno si proti slabšímu soupeři vyzkoušet a pokud bychom s jistotou proměňovali dvojtakty z nájezdů (často bez obránce), skóre na naší straně by bylo minimálně o dalších 20 bodů vyšší.

Celkově je však na týmu vidět, že každý odehraný zápas nás posouvá kousek dál. Někteří méně zkušenější se potřebují vyhrát, aby i v zápase odvedli stejnou práci jako na tréninku. Většina musí zapracovat na rychlosti.

Sestava: Trnka Tomáš, Král Tomáš, Novák Matouš, Prüher Jan, Rutschová Krystýna, Honsa Šimon, Zadražil Eda, Hudečková Adéla, Král David, Novák Jakub, Novák Dominik, Sedlák Ondřej

Body opět uvádět nebudu (i když někteří zaznamenali své střelecké rekordy na zápas), aby pro hráče nebyl jedinou motivací dosažený počet bodů, ale především důsledná obrana a kolektivní hra.

Za trenéry: L. Král