Placeholder
Placeholder
Přípravný zápas 
4. 9. 2021, 0:00
Basket Poděbrady
55 - 57
BC Vysočina
1st 2nd 3rd 4th T
Basket Poděbrady 0 0 0 0 55
BC Vysočina 0 0 0 0 57
Venku
U15

Report zápasu

U15 chlapci

PŘÍPRAVNÝ TURNAJ NETURNAJ U15 V PODĚBRADECH

Poslední možnost otestování výkonnosti týmu před zahájením žákovské ligy ve velmi silné skupině měl být miniturnaj v Poděbradech za účasti Basket Poděbrady, USK Praha a nás. USK na poslední chvíli přítomnost družstva na turnaji odvolalo (že by se nás lekli po vyrovnaném výsledku 79:79 z Pelhřimova ?). Po dohodě jsme nakonec odehráli dva zápasy s místními borci.

Zápasu předcházelo předání kopie smlouvy o prvním přestupu Petra Bendy do Brna v roce 2001. Petr se s námi opět vyfotil a poté musel odjet s týmem Nymburka na turnaj do Německa.

Domácí kluci nás v prvním střetnutí převyšovali rychlostí, dravostí, vždycky byli na správném místě dříve než my. Podíl na stavu mělo určitě i podcenění soupeře, přece „…jsme je loni doma sfoukli jako svíčku…“. Vázlo doskakování pod oběma koši, rozehrávka do rychlého protiútoku, když se konečně povedl, tak jsme neproměnili jasné šoupáky. Mnozí kluci po oblečení dresu byli nervózní a kazili i nemožné situace.

Ve druhém zápase si kluci vzali trochu k srdci výtky a doporučení od trenérů a na basket se už snad dalo dívat. Další hráči nasazení do rotace však neměli kvalitu jádra týmu, soupeř hru srovnal a znovu to byl boj o výsledek do poslední minuty. Z nových hráčů se blýsknul dobrou poziční hrou pod oběma koši Matyáš Vítů, klasické opory Vraspa a Táda obstarali většinu bodů.

Vzhledem k vyrovnaným výsledků jsme skončili na 1. až 2. místě a dostali pohár, který nám za chvilku pořadatelé ale zase sebrali…

Výsledky:

Basket Poděbrady : BC Vysočina 63:61 a 55:57

Body: Vraspa 47, Táda 38, Sedma 18, Kosík 8, Jonas 5, Jake 2, Adam F. 1, Šváb, Duben, Vítů, Hyský