BC Vysočina – BK Opava 49:87 (15:21, 28:53, 36:76)

BC Vysočina – BK NH Ostrava 43:119 (11:29, 18:61, 32:87)

Žákovská extraliga – skupina B

Těžcí soupeři na začátek…

…a ještě ke všemu v silně oslabené sestavě bez lídra Vraspy a Kosíka, neboť startovali na tom zatraceným EYBLu v Polsku, resp. v Maďarsku. Ještě chyběl nemocný David H., v neděli už jen statovali zranění Jonas a Hóřa. Na můj vkus příliš mnoho absencí.

Prvním problémem bylo skoro nulové sebevědomí a už v šatně jsme prohrávali 0:20. Druhým neplnění pokynů trenérů pro hru v útoku, třetím nedostatečné využití větší minutáže hráčů z rotace k získání zkušeností, čtvrtým, a to už asi stačí, protože bych se nedopočítal … Tyhle těžké nakládačky mě hrozně stresují, protože jsem přesvědčen, že jsme jako trenéři hráče nic nenaučili.

Opava – obavy z téměř dvoumetrového pivota soupeřů hned při rozcvičování, dva špatně zahrané signály na začátku poznamenaly pak další průběh zápasu, bez agresivity na míč. Hra na náhodu a nesmyslná střelba z dálky při 10% účinnosti (Táda a Sedma), žádný útočný doskok a odpověď soupeře v podobě rychlého protiútoku, posléze téměř rezignace na basketbalové znalosti o pohybu s míčem a bez míče. První soutěžní minuty pro rekonvalescenta Hóřu pro operaci kolene, stejně jako pár minut pro debutanta v U15 Evžena. Honza D. se snažil, ale chybí mu fyzička…

Ostrava – dosud neporažená Nová huť v sobotu nadělila Sojkám do vlastního hnízda 101 bodů, takže jsme čekali na příděl i my. Popis hry skoro přes kopírák jako ze soboty, poločasová domluva Pešiho všem hráčům pomohla na pár minut. Míru nízké agresivity lze vyjádřit číselně, v prvním poločase při 8 střídajících hráčích POUZE 4 týmové chyby. Nejvíce ji vzal na vědomí Švábík a sehrál svoje nejlepší utkání v kariéře, doskoky pod oběma koši (ještě udržet lépe balón), bojovnost, vynucené fauly. Nejhezčí akce zápasu, když Jonas po průniku shodil míč zcela volnému Švábíkovi a ten nekompromisně zavěsil levou rukou z levé strany. Sedma se vzpamatoval a bodoval ze svých pozic pod košem, Táda až příliš držel míč a hrál moc na sebe. Po zranění Jonase a Hóři musel do hry na víc minut Ondra M., který se dočkal premiérových bodů. Klobása osvědčil svůj čich na výběr místa pro doskok a typické nebojácné bránění.

Nic lehkého nás nečeká doma ani za 14 dní, ambiciózní Tygři a ještě možná lepší Královští Sokoli z Hradce. To už snad nastoupíme v plné sestavě.

Sestava a body: Táda 33, Sedma 33, Honza D. 13, Švábík 7, Jonas 3, Ondra M. 2, Hóřa 1, Klobása, Matyáš, Džejk, Evžen.