1st 2nd 3rd 4th T
Spartak Uherský Brod 73
BC Vysočina 29
U13

Už v 1. čtvrtině jsme se dokázali soupeře držet zuby nehty. Zejména Honzík dělal soupeři problémy. I 2. čtvrtina byla celkem povedená a tak si Uherský Brod nemohl být jistý vítězstvím. Poločas 30:19. Bohužel ve 2. poločase nám došly síly, a to jak první, tak i druhé pětici. Soupeř hrál zataženě, doskočil naši nepřesnou střelu, přehodil nás a trestali nás z dvojtaktu. Je až s podivem, že nám dávali body jen dva hráči. Ale tento systém už mají zavedený a na nás je, abychom se s tím do příště popasovali. Děti chválím, protože předvedly basketbal. Makaly, dřely, bojovaly. Předvedly mnoho hezkých akcí a já si dovolím tvrdit, že jdeme neskutečně nahoru.

Basket Brno : BC Vysočina 34 : 38 (6:7, 5:12, 17:7, 6:12)

BC Vysočina : BK Uherský Brod 29 : 73 (13:16, 6:14, 4:25, 6:18)

Do Brna jsme v sobotu odjeli bez Trndy a Toma Nováka, zbytek sestavy byl k dispozici.

Se SAM Brno jsme naposledy hráli před více než dvěma lety, kdy jsme zvítězili těsným rozdílem. I tento sobotní zápas nabídl basketbalově vyrovnané měření sil.

První čtvrtinu jsme vyhráli o bod, ve druhé se nám podařilo soupeři uskočit o osm bodů.

V obou čtvrtinách se nám dařili akce hoď a běž, hráli jsme týmově.

Soupeř do druhé půle zamíchal trochu sestavou a postavil do třetí čtvrtiny nejlepší hráče. Naše první pětka navíc polevila jak v obraně, tak v útoku, přišla i zaváhání, kdy hráči mysleli na provedení akce hoď a běž, místo aby se rozhodli pro nájezd do rozestoupené obrany. Do poslední čtvrtiny jsme tak nastupovali s dvoubodovým mankem. Druhá pětka ovšem pokračovala v závěrečné čtvrtině ve svém výkonu a dovedla zápas do těsného, ale vítězného konce.

Skvělé utkání, s já jsem si ho moc užil.

Náš druhý soupeř dorazil stejně jako na podzim do Jihlavy pouze s 9 hráči a hrál opět svojí hru se zataženou obranou, ze které následoval rychlý přehoz do protiútoku a opětné zatažení obrany. Takovýto styl hry nám nevyhovoval a ani hráče nijak neobohacuje. O pravidlech minibasketbalu nebudu polemizovat (já jsem jim ty obranné vteřiny v bedně během zápasu mnohokrát počítal). Nutno dodat, že uherskobrodští umí dvojtakty s jistotou zakončovat a mají několik velmi atletických hráčů. My jsme na jejich zataženou obranu nebyli schopni účinně zahrát tak, abychom ji otevřeli a rychlým nájezdem jeden na jednoho zakončovali. I tak to ale pro nás byla myslím cenná zkušenost, abychom se do budoucna ve vyšších kategoriích naučili proti takovéto obraně hrát.

Co si cením je to, že tým bojuje a i přes slabší chvilky a výpadky neskládá ruce do klína. Viděli jsme to před dvěma týdny ve Žďáru i tuto sobotu. Daří se nám zapojovat i podkošové hráče, kteří začali trénovat až v letošní sezóně. Robin Duba odvedl pod košem dobrou práci.

Celkově týmu za tento víkend velká pochvala.

Za trenéry: L. Král