Placeholder
Placeholder
OP U13 
26. 2. 2022, 9:00
BASKET Brno
34 - 38
BC Vysočina
1st 2nd 3rd 4th T
BASKET Brno 34
BC Vysočina 38
Venku
U13

Report zápasu

Parádním představením začaly naše U13 na turnaji v Brně. To, co předváděly na hřišti, byla jedním slovem paráda. Nejen, že předváděly agresivní obranu po celém hřišti, ale i v útoku předvedly opravdu vynikající práci. Opravdu neuvěřitelná proměna tohoto týmu, kdy ještě před 4 měsíci to bylo družstvo, které bylo za trest, a najednou se na ně těším. I samy musí cítit, že se zlepšují a zlepšují. Doplnili jsme tým obrama a hned je to znát. My ale chceme, aby se do hry zapojovali všichni, protože to se bude do budoucna moc hodit. Takže skvělý výsledek, skvělé představení, ale neusnout na vavřínech.

 

Basket Brno : BC Vysočina 34 : 38 (6:7, 5:12, 17:7, 6:12)

BC Vysočina : BK Uherský Brod 29 : 73 (13:16, 6:14, 4:25, 6:18)

Do Brna jsme v sobotu odjeli bez Trndy a Toma Nováka, zbytek sestavy byl k dispozici.

Se SAM Brno jsme naposledy hráli před více než dvěma lety, kdy jsme zvítězili těsným rozdílem. I tento sobotní zápas nabídl basketbalově vyrovnané měření sil.

První čtvrtinu jsme vyhráli o bod, ve druhé se nám podařilo soupeři uskočit o osm bodů.

V obou čtvrtinách se nám dařili akce hoď a běž, hráli jsme týmově.

Soupeř do druhé půle zamíchal trochu sestavou a postavil do třetí čtvrtiny nejlepší hráče. Naše první pětka navíc polevila jak v obraně, tak v útoku, přišla i zaváhání, kdy hráči mysleli na provedení akce hoď a běž, místo aby se rozhodli pro nájezd do rozestoupené obrany. Do poslední čtvrtiny jsme tak nastupovali s dvoubodovým mankem. Druhá pětka ovšem pokračovala v závěrečné čtvrtině ve svém výkonu a dovedla zápas do těsného, ale vítězného konce.

Skvělé utkání, a já jsem si ho moc užil.

Náš druhý soupeř dorazil stejně jako na podzim do Jihlavy pouze s 9 hráči a hrál opět svojí hru se zataženou obranou, ze které následoval rychlý přehoz do protiútoku a opětné zatažení obrany. Takovýto styl hry nám nevyhovoval a ani hráče nijak neobohacuje. O pravidlech minibasketbalu nebudu polemizovat (já jsem jim ty obranné vteřiny v bedně během zápasu mnohokrát počítal). Nutno dodat, že uherskobrodští umí dvojtakty s jistotou zakončovat a mají několik velmi atletických hráčů. My jsme na jejich zataženou obranu nebyli schopni účinně zahrát tak, abychom ji otevřeli a rychlým nájezdem jeden na jednoho zakončovali. I tak to ale pro nás byla myslím cenná zkušenost, abychom se do budoucna ve vyšších kategoriích naučili proti takovéto obraně hrát.

Co si cením je to, že tým bojuje a i přes slabší chvilky a výpadky neskládá ruce do klína. Viděli jsme to před dvěma týdny ve Žďáru i tuto sobotu. Daří se nám zapojovat i podkošové hráče, kteří začali trénovat až v letošní sezóně. Robin Duba odvedl pod košem dobrou práci.

Celkově týmu za tento víkend velká pochvala.

Za trenéry: L. Král