72 - 76
1st 2nd 3rd 4th T
Sokol Vyšehrad 72
BC Vysočina 76

Skákat nemusím, ale byl jsem od toho blízko. ;-) Zápas o všechno, zápas roku se odehrával na Vyšehradě. Zápas dvou sestupem ohrožených týmů byl od začátku nervózní. Abnormální snaha hráčům obou týmů nescházela. Do 5. minuty do 1. čtvrtiny byl stav vyrovnaný, ve zbylé části už byli lepší domácí a ujali se vedení 18:15. Vstup do 2. čtvrtiny se nám vydařil a otočili jsme na 24:20. Jenže poté následovalo to, čeho jsme se obávali. Vyšehrad se rozehrál, začali trefovat, zejména Bálek nám dělal problémy a Vyšehrad šel do 11 bodového trháku. Ovšem poté nám nabídli zkorigování stavu, toho jsme využili a do šaten jsme odcházeli se čtyřbodovým mankem. Ještě hůře bylo ve čtvrtině třetí. Tam se nám vůbec nedařilo. Prohráli jsme ji o 9 bodů a nevypadalo to s námi vůbec dobře. Stav 67:54 pro domácí nám už nedával moc šancí na zvrat. Pauzu mezi 3. a 4. čtvrtinou jsme využili k tomu, abychom si zcela jasně řekli, kdo co bude hrát, co budeme praktikovat v obraně, a najednou to šlo. Devítibodová šňůra nám dala naději, hostům se poté znovu podařilo odskočit na 9 bodů, ale po time-outu nastoupila jiná Vysočina. Dravá, agresivní, s velkou vůlí zvítězit. 44 sekund před koncem vyrovnával dvěma úspěšnými šestkami Pleši, do vedení nás 22 vteřin před koncem poslal Kantič a závěrečnými šestkami potvrdil naši výhru Sedma. A já si oddechl, že jsme nemusel skočit z vyšehradské skály jako Šemík. Asi mě mají kluci opravdu rádi, protože do toho dali všechno a zabojovali. Zápas nebyl z naší strany moc povedený, ale byl odpracovaný a odbojovaný. A takhle to má být, když se družstvu moc nedaří a já jsem rád, že jsme to dokázali. Ale pozor! Ještě nemáme vyhráno, ještě se může stát spoustu věcí, ale udělali jsme důležitý krok. Bojovnost, jakou jsme předvedli v poslední čtvrtině, musíme mít od začátku do konce, pak se nám bude hrát lehčeji.