1st 2nd 3rd 4th T
BC Kolín 34
BC Vysočina 77
U14 Dívky

Po několikatýdenní zápasové odmlce jsme k dalším utkáním ligy U14G zavítali na palubovky Žďáru nad Sázavou, kde jsme hráli netradičně v pátek večer, a Kolína, který nás hostil v nedělním odpoledni. V obou zápasech jsme postrádali zdravotně indisponovanou Lindu Rokosovou, její absence byla dost znát, na druhou stranu děvčata chtěla bojovat i za ni. Netradiční páteční večerní čas a chybějící zápasová praxe způsobily, že jsme do utkání se Žďárem vstoupili poněkud nervózně a opatrněji než při domácím zápase. V prvních dvou čtvrtinách tým táhla v podstatě jenom Síma, ostatní hráčky se ne a ne do hry zapojit. Sice jsme v průběhu druhé čtvrtiny vedli až o deset bodů, ale Vlčice snížily a rozdíl ve skóre v poločase tak byl jenom sedmibodový. Postupně se ale přece jen k Símě přidaly i další hráčky (zejména Linda K. a Terča začaly bodovat po útočných doskocích) a my jsme soupeřkám odskočili a zápas dovedli k přesvědčivému vítězství, byť takový uragán jako na začátku ledna doma to nebyl, ta ostrá Linda R. fakt chyběla.

Podobně bojovný soupeř nás pak čekal v neděli v Kolíně. Na tvrdou hru domácích jsme se připravovali, věděli jsme, že zápas nás bude bolet, ale přesto, když na nás domácí děvčata vlétla, svítilo za tři minuty na tabuli skóre 8:0 ve prospěch domácích.  Reagovali jsme time-outem (teď nevím, jestli zklidňujícím, nebo burcujícím k ještě větší aktivitě a bojovnosti – především Kiki T. se po něm změnila z hráčky, která jakoby nechce hrát, na hráčku, která dominuje pod oběma koši). Zápas jsme ještě v první části překlopili na naši stranu (na konci čtvrtiny již bylo skóre 12:18 v náš prospěch) a rozdíl pak v dalším průběhu zápasu i přes bojovnost domácích děvčat neustále navyšovali. Naše podkošové hráčky kralovaly jak na obranném, tak především na útočném doskoku, což nám umožnilo bodovat i po opakovaných příležitostech. Pochvalu tak zaslouží všechny zúčastněné hráčky, vyzdvihnout zaslouží nezdolná Síma, která kromě bodového příspěvku přidala i několik nesobeckých asistencí, dále výrazněji se bodově projevivší kapitánka Amča a Kiki Tomšovská a několika dravými nájezdy Nelča Viková. Co ale urvala Linda Kohoutová, to se jen tak nevidí, nevypustila ani jeden, ale skutečně ani jeden míč či souboj (když byl pod košem volný míč, věděli jsme, že ho bude mít černá sedmnáctka), a to je pak radost takovéto hráčky vést.

BK Vlčice Žďár : BC Vysočina 49:74 (čtvrtiny 10:13, 21:25, 10:22, 8:14)

BC Kolín : BC Vysočina 34:77 (čtvrtiny 12:18, 7:20, 5:14, 10:25)