1st 2nd 3rd 4th T
BC Vysočina 78
BK Vlci Žďár 59
U17

Derby Vysočiny. Dva kvalitní týmy a finálová skupina. Tohle všechno na nás čekalo v sobotním podvečeru na naší hale. Velký tahák v podobě možnosti zahrát si případnou baráž o nejvyšší soutěž, lehká nervozita, ale zároveň těšení na duel, který sliboval sportovní zážitek. Družstva se znají, vždyť to je nedávno, kdy kluci ze Zďáru běhali v našem dresu, trenéři kamarádi, kteří mají podobný náhled na hru jako my. Takže jsme si to rozdali. Začátek byl z naší strany hrůzostrašný – 0:8 a já si vzpomněl, co jsem říkal Rokymu: „Hlavně ne po třech minutách 0:10.“ No, to nebylo, protože jsme začali hrát přesně to, co jsme si řekli. Agresivita, dravost, půjčování si míče a rázem jsme stav otočili na 25:13. Hodně dobrý, řekli jsme si, jen vydržet běhat. Ve druhá čtvrtině to opravdu vypadalo, jako koš za koš. Nic převratného se nestalo, jen jsme o dva body navýšili. Z obou dvou stran bylo vidět, že kluci chtějí. Hrál se opravdu rychlý, dravý basketbal, a tak nebylo divu, že si kluci často říkali o vystřídání. Ve 3. čtvrtině se hostům podařilo jeden bod ukrojit z našeho vedení, ale my v tu chvíli několik hráčů vystřídali, protože začali mít problém s fauly. Do poslední čtvrtiny jsme opět vlétli a naše vedení jsme navýšili na 19 bodů zejména díky kvalitní střelbě zpoza oblouku. Chválit jednotlivce je zbytečné. Dnes to byl kolektivní výkon, kdy na klucích bylo vidět, o co hrají. Parádní práce, kluci. Pochvalu ovšem zaslouží i hosté. Byl to extraligový zápas.