BK Opava 53
U15

BK Opava – BC Vysočina 75:53 (10:10, 22:12, 16:17, 27:14)

Bylo to blízko…

…případná výhra nám mohla pootevřít vrátka do národního finále. Sojky v sobotu schytaly debakl o 8 bodů, takže jsme odjížděli s velmi velmi opatrným optimismem. Pouze 8 borců absolvovalo tři a půl hodinovou cestu na sever, protože další členové kádru jsou nemocní, zranění atd. Chyběli hlavně hráči na pozicích 4 a 5 ke střídání. Kluci se také nedokázali vyrovnat s hrou v tak obrovské hale a hroznými balóny Molten, které asi vytáhli z popelnice. Domácí jsou na nekvalitu míčů zřejmě zvyklí…

Začali jsme velmi dobře, vedení 6:10 jsme však do konce 1. čtvrtky neudrželi a stav byl vyrovnaný 10:10. V dalším dějství náš tým ztratil koncentraci a domácí lídři Harazin, Kašpárek a Povolný vytáhli svůj mančaft do pohodlného vedení v poločase 32:22. Druhý poločas jsme přidali, ale domácí byli stále v laufu. Mladí rozhodčí předváděli docela divné show (např. Johana: „…jak jste to mohl vidět, pane trenére?“ nebo Matouš: „…jsem to neviděl…“ po knock-outu na Kosíka). Hlavním problémem však bylo, že jsme neproměňovali úplně jasné šoupáky, v zakončení prováděli nesmyslné kudrlinky a falše. Ve 3. minutě jsme se díky trojce Tády a dvojce Vraspy dotáhli na pouhých 5 bodů rozdílu, když byl vidět dobrý pohyb míče (ball moving), ale… Domácí šutér Harazín byl proti a 15 body do konce zápasu nám sebral veškeré naděje.

Ohýnek naděje na postup tabulkou nahoru ještě doutná, jestli se rozhoří, závisí na výsledcích zápasů s Olomoucí a Hradcem Králové. Slabinou je stále, že se další hráči sestavy nedokážou bodově prosadit k bodově potentní Big Three a velmi omezená rotace hráčů.

Sestava a body: Vraspa 23 (3×3), Táda 15 (3×3), Sedma 9, Kosík 4, Honza D. 2, Jonas, Adam F., Dan H.