Sokol Vyšehrad
1st 2nd 3rd 4th T
BC Vysočina 76
Sokol Vyšehrad 45

Do zápasu jsme vstupovali s tím, že máme jistotu udržení se v soutěži. Opava prohrála v Plzni, ale my jsme se chtěli rozloučit vítězstvím. Sestava, kde chyběl jen Sedmík, Plešingr a Štěpán, naopak se po dlouhé době rekonvalescence objevil Dáňa, byla připravena na poslední domácí utkání sezóny. Poprvné v sezóně jsme si mohli zahrát bez stresu. A bylo to znát. V 1. poločase jsme praktikovali zónovou obranu, ale na tu byli hosté připraveni, a tak jsme po poločase (35:29) přešli na osobku. Ta nám zafungovala lépe a pomalu, ale jistě jsme se soupeři začali vzdalovat až na konečných 31 bodů. Jsem rád, že jsme si to uhráli sami. Dnešní výkon, zejména v poslední čtvrtině, byl uvolněný a obdržených 45 bodů nám dává vzpomínku na minulé roky, kdy nás obrana zdobila. Důležitou součástí byly i doskoky. Poděkování patří i divákům, kteří nás celou sezónu podporovali a stáli při nás. Teď se musíme domluvit, co dál. Jsme rádi, že jsme soutěž zachránili, ale uvědomujeme si, že se něco musí změnit. Proti nám stojí profesionální nebo poloprofesionální týmy, my naopak nejlepší hráče pouštíme jinam a ne vždy se nám vrací. Za tohoto stavu je velmi těžké být konkurenceschopný. Tak uvidíme.