Placeholder
Placeholder
Liga U14 
9. 4. 2022, 10:00
BASKET Brno
49 - 76
BC Vysočina
1st 2nd 3rd 4th T
BASKET Brno 49
BC Vysočina 76
Venku
U14

Report zápasu

BASKET Brno : BC Vysočina 49:76 (9:20, 17:27, 13:18)

JISKRA Kyjov : BC Vysočina 68:29 (14:5, 22:3, 20:13, 13:18)

 

Jednoznačné vítězství v Brně a stejně jednoznačná prohra na palubovce lídra v Kyjově

BASKET BRNO

  Mysleli jsme si, že nejlepší zápas byl se Lvy z Jindřicháče ve středu, ale kluci nás mile překvapili a v Brně předvedli super zápas i se štěstí v zakončení, kdy nám padalo opravdu skoro vše. Den nezačal
nejlépe, náš nejvyšší hráč Evžen měl žaludeční virózku, celou noc strávil jinde než v posteli, nemohl odjet. Sedlo zase dal přednost lovení ryb (sakra!). Odjeli jsme pouze s desítkou borců, z nichž Dubínek byl chabrus na záda po hloupém pákovém souboji… Matěj F. je totálně z formy a musí hodně a hodně přidat v tréninku, aby se stal platným hráčem týmu. Takže na obou střídačkách to vypadalo stejně, 3 kluci na střídání. Domácí kořeni byli opět vyšších postav a z basketu se toho viditelně naučili mnohem více, než naše „mateřská školka“. My kouči jsme měli zprvu strach z průběhu zápasu, ale naši chlapečci bojovali o život, do hry dali srdéčka a hned v první čtvrtce dali jasně najevo, že svojí kůži neprodají lacino. Trenéři zvolili tentokrát odlišnou taktiku v postavení pětek, která se skvěle osvědčila. Obranářská jednička U14 Novas aka Matouš Novák opět vymazal domácího mazánka Půlkrábka, Dave H. výtečně bránil druhou domácí hvězdičku, Kosík lehce ubránil slabšího protihráče a dokázal zavřít cestu do koše, následovaly obranné doskoky, rychlý protiútok a Baskeťáci skoro házeli ručník do ringu. Džejk zase nastavil ruční plyn na motorce na nejvyšší stupeň a bodově dosáhnul na svoje sezónní maximum.

JISKRA KYJOV

   Do známé haly jsme nejeli původně pro výprask, ale opak byl pravdou. Naši kluci všechno od soboty zapomněli, dolehla na ně únava z předchozího náročného programu (třetí zápas za 5 dnů, Kosík dokonce šestý za 9 dnů, což je tedy pořádná porce => však se pak zaslouženě nacpal pořádnou porcí grilovaných žeber) i cestování na jih Moravy. I tady si místní plejer Zapletal proti Novasovi téměř neškrtnul, ale ostatní domácí hráči jej dokonale nahradili. Kyjov zůstal neporažen a vyhrál skupinu C beze ztráty kytičky.

Sestava a body: Kosík 55, Džejk 19, Dave H. 16, Dominik 4, Kryštof 4, Eda 2, Evžen 3, Matouš, Dubínek, Sedlo, Honza P., Matěj F.

Poznámka:

– poslední rozskok Kosíka za U14 v soutěži

– obranář Novas proti Zapletalovi