BC Vysočina 85
U15

SKUP-BCM OLOMOUC – BC VYSOČINA 81:85 (16:19, 27:23, 16:25, 22:18)

Náročné cestování na Hanou po D1 a vydřené vítězství

Začnu trochu šířeji, aby bylo vidět, jak moc cenné je toto ubojované vítězství. Na páteční večer v 18:45 domluvená dohrávka byla nakonec bez našeho souhlasu posunuta na 19:45, což byl pro nás dosti šibeniční čas s ohledem na 2 hodiny cesty do Olomouce => předpokládaný návrat o půlnoci a někteří naši hráči ročníku 2008 druhý den odjížděli v 8:00 na zápas do Brna. OK smířili jsme se s tím. Tím to však teprve vše začalo. Cesta do Olomouce byla jedna z nejhorších cest po D1, co jsem kdy zažil => neustálý vydatný déšť, mizerná viditelnost a stříkající voda, páteční silný provoz, no prostě masakr (45 minut rezerva byla hned pryč a dorazili jsme do Olomouce nachlup). Tímto chci poděkovat řidiči druhého vozu (Jakub Novák) za dobře odvedenou práci a bezpečný odvoz našich ratolestí tam i zpět. Aby toho nebylo málo, tak v Olomouci probíhalo akademické mistroství ČR v basketbalu, a tak náš zápas se hrál na vedlejším, ne příliš sympatickém hřišti bez zázemí a s koši jejichž desky byly jako bych je vyrobil doma ze zbytku plastů a po každé střele se celý koš kýval ještě několik vteřin.  OK i s tímto jsme se poprali a o kousek zvítězili, ale po utkání jsme další nepříjemnost – žádné sprchy k dispozici! Po delší době se správce milostivě nechal přemluvit k otevření sprch. Další výpadek nastal v záznamu o utkání. Nezkušený novic zkazil téměř všechno a další čekání na přepis zápisu…I když je Olomouc univerzitní město, tento hoch neprojevil naprůměrnou inteligenci a při přepisu udělal tolik chyb, že se zápis musel přepsat opakovaně. Po ¾ hodině čekání jsme to vzdali s příslibem, že správný zápis pošlou e-mailem. Zatím nic… Vyrazili jsme na cestu domů a s malou zastávkou na občerstvení jsme byli 30 minut po půlnoci doma.

Úvod zápasu vypadal dobře, ale bohužel se soupeři chytil hráč číslo 12, který nám dal snad z 8 pokusů 6 trojek (za celou předchozí sezónu 22 zápasů dal 6 trojek) => celkem 30 bodů a proměňoval i zoufalé odhozy v posledních vteřinách útoku atd.… a tak byl celý zápas boj o každý bod. Musím pochválit kluky, že celkem plnili pokyny a dokonce se i vzájemně povzbuzovali. Postupně tak ve třetí čtvrtině získali 11-ti bodové vedení. Bohužel jsou ještě stále ve hře pasáže, kdy si hráči myslí, že to rozhodnou sami a po sobeckých nájezdech a ztrátách se najednou hra vyrovnala a zase to byl boj. Kosík nepochopil, jak je třeba bránit hráče č. 12 anebo to nezvládl a bylo to i trenérskou chybou, že jsem to odhalil pozdě a najednou v půlce čtvrté čtvrtiny jsme byli 4 body v mínusu. Starší obranářský pes z rodiny Nováků Jonas byl nasazen na č. 12, takže souboj dvou dvanáctek, ve kterém o fous vyhrál Jonas. Obrana se přeskupila a podařilo se nám zodpovědným výkonem zápas otočit v náš prospěch.

Sestava a body: Vraspa 30, Táda 24, Sedma 19, Jonas 6, Kosík 5, Hoři 1, Dave H., Klobása a Švábík