Víkend 16. – 18. 10.

Víkend začal už v pátek zápasem mužů A s Havířovem. Nováček soutěže přijel i s hráči z nejvyšší soutěže, naopak my nastoupili bez jindřichohradeckých posil. V první půli předváděli domácí vynikající podívanou, téměř bezchybná střelba a výborná obrana přispěly k 22-bodovému vedení. O přestávce jsem v žertu nadhodil, že když už nedostaneme koš, nemůžeme prohrát.

Kluci to vzali doslova. Soupeři dovolili v dalších čtvrtinách jen 8 a 9 bodů. Bohužel i nám však zvlhl střelecký prach. Skóre už moc nenarůstalo, ale zasloužená výhra nám neunikla. Všechny chválím za skvělý týmový výkon.

Výsledek: BC Vysočina – TJ Start Havířov 63:38 (25:13; 18:8; 11:8; 9:9)

V sobotu měli začít naše U12, bohužel soupeř z Brna se nedostavil pro nízký počet hráčů (družstvo zatím neexistuje, ale i to je v Brně možné). Takže odjeli až v neděli na půdu Blanska. Náš mladý tým bojoval srdnatě a soupeři, který nám loni dával příděly o sto, jsme byli chvílemi vyrovnaným soupeřem. Na výhru to nestačilo, ale kluci bojovali a nedali svou kůži lacino.

Výsledek: BBK Blansko – BC Vysočina 71:30 a 62:41.

Někteří hráči odcestovali hned po zápase do Brna na zápas U13 s JBC. V prvním zápase jsme ještě v samotném závěru urvali vítězství, ve druhém už to bylo o vůli. Zranění, nemůžu, apod. Nejvíce práce by měl asi dr. Chocholoušek, protože do hlavy jim bohužel nevidím. Kam se podělo jejich sebevědomí? Připadal jsem si jako v X Faktoru… No nic, zatím o nic nejde, to nejdůležitější se bude dít v březnu a tam už musíme být psychicky odolní. Na tom musíme zapracovat nejvíc.

JBC Brno – BC Vysočina 42:48 a 67:47